Świat książek zaprasza

Jeśli zastanawiasz się co kupić na prezent dla dziewczynki, to najlepszym wyborem będzie książka. Nie trzeba chyba przekonywać, że jest to zaproszenie do  nauki i zabawy. Świat przygód i nauka właściwych wzorców jest najlepszą zachętą, aby właśnie taki prezent oferować dziewczynce.

Książka dla marzycielki


Dla osoby, która nieustannie myśli o dalekich podróżach i zaczarowanych krainach możemy kupić „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. To pierwsza część z serii siedmiu książek, którą napisał C. S. Lewis. Opowiada o przygodach czwórki rodzeństwa, która przez szafę dostała się do tajemniczej krainy „Narnii”, władanej przez Aslana. Edmund, Łucja, Zuzanna i Piotr zostają władcami tajemniczej krainy. Przeżywają tam wiele ciekawych i ekscytujących przygód. Uczą się odwagi, waleczności, tolerancji i szacunku do innych, a także dokonują wielu wyborów pomiędzy dobrem a złem.Jest to doskonała książka dla dziewczynki spragnionej poznawania nowych światów i krain. Poza tym jeśli kupimy pierwszy tom, to będziemy mieli alternatywę na kolejne prezenty, jeśli książka się spodoba, to kolejne tomy mogą stanowić prezenty na inne okazje. Inną alternatywą są przygody Harrego Pottera. Książka o przygodach małego czarodzieja, który dorasta emocjonalnie i fizycznie wraz z rozwojem fabuły jest doskonałą alternatywą dla „Opowieści z Narnii”. J. K. Rowling przedstawiła osieroconego Harrego, który trafia do okrutnego wujostwa, a tam musi mieszkać w trudnych warunkach i radzić sobie z niemagicznymi „mugolakami”. Ta książka to również podróż do magicznego świata czarodziejów, latanie na miotle, bale w Hogwarcie, czarowanie, magiczne zwierzęta, walki, przyjaźnie. To również siedem tomów, które wciągną czytelnika w swój magiczny świat.

Książka dla erudytki

Jeśli dziewczynka, której chcesz sprawić prezent lubi się uczyć, jest pilna w szkole i interesuje się literaturą piękną, to z pewnością spodoba jej się seria książek o „Ani z Zielonego Wzgórza”. Pierwsza książka opowiada o losach rudowłosej sieroty, która przewraca do góry nogami życie swoich opiekunów. Maryla i Mateusz zaadoptowali niesforną Anię, która z nieopierzonej dziewczynki staje się wyedukowaną dorosłą damą. Okazuje się, że dziewczynka oprócz popadania w tarapaty ma również predyspozycje naukowe. Lubi literaturę, nieźle radzi też sobie z matematyką i innymi dziedzinami wiedzy. Od łobuza do pięknej damy przemierza sporą drogę, w której warto jej towarzyszyć i wiele nauczyć się o otaczającym świecie dawnej i dziś. Ta książka będzie wspaniałym prezentem dla ceniącego sobie dobrą literaturę dziecka. Jest napisana pięknym i poprawnym językiem.

Niezależnie od tego jaka jest dziewczynka, której pragniesz kupić prezent warto zainwestować w dobrą literaturę, która sprawi, że dziecko nauczy się samodzielnego myślenia i kreatywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *