Książki na nagrody dla przedszkolaków – co wybrać w tej kategorii wiekowej?

Czytanie książek jest czynnością, która nie tylko pozwala na naukę, ale ponadto rozwija wyobraźnię, wzbogaca zasób słów i budzi ciekawość poznawczą. Szczególnie u najmłodszych żyjących w mocno scyfryzowanym świecie trzeba kształtować jak najwcześniej dobre przyzwyczajenia. Dlatego też polecane są różnego książki na nagrody dla przedszkolaków.

Książki na nagrody dla przedszkolaków – propozycje tematycznych serii

Wybierając książki na nagrody dla przedszkolaków warto kierować się nie tylko zainteresowaniami młodego pokolenia czytelników, ale także aktualnymi trendami, które panują w ich świecie. Przygody czy historie opowiadane przez bohaterów znanych z seriali animowanych jak Strażak Sam czy Świnka Peppa to tylko przykłady polecanych książek dla przedszkolaków na początku ich drogi edukacji. Można dzięki temu rozpocząć ich zainteresowanie wybraną serią, którą zechcą później samodzielnie kompletować.

Dzieci w wieku przedszkolnym nastawione są jeszcze wciąż bardziej na zabawę niż naukę. Można połączyć oba wymiary. Wiele książek dla dzieci w barwny, ciekawy i dostosowany do możliwości dziecka sposób jednocześnie uczy nie tylko liter czy cyfr, ale także zachowań społecznych czy wdraża nawyki czynności codziennych. Dla przedszkolaków jest niezwykle istotne, by wszystkie zostały nagrodzone za udział w zajęciach. Nabywają w ten sposób dodatkowej motywacji do zwiększonych starań w przyszłości. To wiek, gdy najmniejsze pochwały mają znaczenie i wpływają na dalsze działania młodego człowieka.

Książki na nagrody dla przedszkolaków z kategorii interaktywnej

Godne polecenia są również pozycje książkowe w formie interaktywnej, jak również zachęcające do samodzielnej pracy i aktywności przedszkolaka. Książki na nagrody dla przedszkolaków mogą mieć postać na przykład:

  • albumów do kolorowania wybranych miejsc, zwierząt czy przedmiotów odkrywanych w czasie wakacyjnych wyjazdów;
  • wyklejanek z kolorowymi planszami czy wycinanek ciekawych kształtów i przedmiotów;
  • albumów z miejscem na wklejanie przedmiotów zgromadzonych podczas spacerów po mieście, lesie czy parku, wyjazdu na wieś czy w góry – dodatkowo aktywizują do odkrywania najbliższego otoczenia oraz integrują całą rodzinę;
  • poradników jak wykonane są przedmioty, skąd się biorą produkty znane ze sklepowych półek, jak funkcjonuje ludzkie ciało, działają sprzęty znane z codziennego życia czy na czym polega praca w poszczególnych zawodach;
  • ciekawych zadań do samodzielnego wykonania przez przedszkolaka (mogą mieć formę pisaną, która wymaga pomocy przy czytaniu przez rodziców lub obrazkowej do samodzielnego odgadywania, co trzeba wykonać).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *